NÁVODY

Nechajte sa inšpirovať

ako prehrávať, plánovať hudbu na pozadí pri vašom podnikaní so službou Soundtrack.

Prinášame tipy na hranie hudby na pozadí vo vašej prevádzke na Vianoce.

2. december 2019 - 2 minúty čítania | preložil UMIO | Simona Kopčáková

Soundtrack poskytuje spoločnosť Soundtrack Your Brand®. UMIO prináša hudbu, ktorá funguje v spolupráci so Soundtrack Your Brand.

Návod

Vianoce už klopú na dvere. Hudobný tím Soundrack prináša tipy, ktoré vám pomôžu hrať lepšiu hudbu počas sviatočnej vianočnej sezóny.

 • Nezačínajte prehrávať vianočnú hudbu príliš skoro

  Aj keď ste začali s vianočnou výzdobou už koncom novembra, s vianočnou hudbou by ste mali počkať. Ak s jej prehrávaním začnete príliš skoro, priveľmi vytŕča. A to nie v pozitívnom slova zmysle.

 • Neprestávajte s prehrávaním vianočnej hudby príliš skoro

  Dni medzi Vianocami a Novým rokom sú vynikajúcou príležitosťou na predĺženie vianočnej nálady pre vašich zákazníkov.

 • Každá tretia skladba by mala byť vianočná

  Je dobré ak vaši zákazníci počujú počas svojej návštevy aspoň jednu vianočnú skladbu. Keďže skladba trvá v priemere tri minúty a typická návšteva obchodu asi desať minút, stačí, ak je jedna z troch skladieb vianočná. Takto sa ani vaši zamestaneci nezbláznia.

  „Vianočná hudba môže byť požehnaním a kliatbou podľa toho, ako ju používate. Pokiaľ vyvoláva u ľudí emócie, môže mať pozitívny vplyv na nákupné správanie, príliš veľa však môže mať opačný účinok - najmä medzi zamestnancami.“

  — Magnus Rydén, hudobný viceprezident v Soundtracku

 • Zakomponujte vianočnú hudbu do vami vybraného žánru

  Ak prehrávate zvyčajne popovú hudbu, hrajte popové verzie obľúbených vianočných skladieb. Ak poväčšine púšťate jazz, hrajte jazzové skladby s vianočnou tématikou. Princíp je veľmi jednoduchý.

 • Pokúste sa nájsť alternatívne verzie obľúbených vianočných piesní

  Mnoho známych umelcov prerobilo klasické verzie vianočných piesní. Púšťajte tieto prerobené verzie.

 • Zapojte tím

  Porozprávajte sa so svojím tímom o tom, aký druh vianočnej hudby budete hrať, kedy ju budete hrať a prečo. To im pomáha cítiť sa zahrnutí.

 • Prehrávajte inú hudbu mimo pracovných hodín

  Zvoľte hudbu bez vianočnej tématiky pred a po otváracích hodinách. Vaši zamestnanci ju nemusia počúvať viac ako je nevyhnutné.

 • Alebo sa jej vyhnite úplne

  Vyniknite tým, že nehráte žiadnu vianočnú hudbu. Buďte statoční. Ak sa váša prevádzka nachádza na rušnom mieste, osviežte svojich zákazníkov a doprajte im oddych od všetkej vianočnej hudby.

 • Malé prevádzky môžu byť oveľa odvážnejšie ako veľké reťazce a obchodné domy

  Prečo nehrať nezvyčajné verzie klasickej vianočnej hudby a výjsť zo zabehnutých koľají? Skúste verzie tradičných vianočných piesní z obdobia 50.tych rokov v štýle rock-n-roll, doo-wop alebo reggae. Buďte iní!

Tieto tipy vám umožnia prehrávať skvelú hudbu počas týchto Vianoc. Aby to bolo ešte jednoduchšie, preskúmajte už pripravené vianočné zoznamy skladieb v časti "Discover". Ešte ste sa nepripojili k Soundtrack?

Soundtrack poskytuje spoločnosť Soundtrack Your Brand®.
UMIO prináša hudbu, ktorá funguje v spolupráci so Soundtrack Your Brand.