Najčastejšie otázky a odpovede

FAQ

Ako začať

O Soundtrack službe

Soundtrack je mesačná predplatená služba, ktorá umožňuje vlastníkom podnikov legálne prehrávať hudbu vo verejných priestoroch, ako sú kaviarne, bary, obchody a reštaurácie.

Služba je navrhnutá tak, aby vyhovovala všetkým spoločnostiam bez ohľadu na ich veľkosť. Platíte cenu za každé miesto, kde chcete hrať hudbu.

So službou Soundtrack získate:

 • Najväčší hudobný katalóg na svete s licenciou na obchodné použitie
 • Stovky hotových soundtrackov, ako aj schopnosť vytvoriť si vlastné
 • Možnosť vytvárať soundtracky založené na vlastných playlistoch zo Spotify.
 • Plánovací nástroj pre hudobný rozvrh, ktorý umožňuje nastaviť prehrávanie vami vybraných, vytvorených Soundtrackov počas celého dňa.
 • Schopnosť riadiť lokality a ich hudbu z jednej platformy.
 • Explicitný filter na blokovanie piesní s citlivými textami.
 • A oveľa viac

Technické požiadavky

Podporované zariadenia

Na každom mieste, kde chcete prehrávať vašu hudbu, potrebujete jedno zariadenie. K miestu je možné naraz pripojiť iba jedno zariadenie.

Podporujeme nasledujúce zariadenia:

 • iOS
  • iPad – iPad 2 a novšie (iPad 3 a novšie odporúčané)
  • iPad Mini – Prvej generácie a novšie (2ej generácie a novšie odporúčané)
  • iPhone – iPhone 4S a novšie
  • iPod Touch – 5ej generácie a novšie

 • Android
  Minimálne požiadavky (mobily a tablety):
  • Android OS verzia 4.4 alebo vyššia
  • Quad-core 1.3
  • RAM: 1 GB
  • Kompatibilné so službou Google Play

 • Windows
  Prehrávač vo Windows beží ako program na pozadí s obmedzenou funkčnosťou.
  Podporované verzie sú:
  • Windows 10
  • Windows 8
  • Windows 7

Reproduktory

Ďalším krokom je pripojenie zariadenia, ktoré používate k vašim reproduktorom, cez AirPlay, Bluetooth alebo linkový vstup. Ak používate zariadenie so systémom Android, môžete hudbu odovzdať do reproduktorov prostredníctvom služby Google Home. Získajte viac informácií o pripojení reproduktorov vrátane prehrávača Sonos.

Hudobné licencie

Hráte hudbu legálne

Kdekoľvek je to právne možné, Soundtrack Your Brand licencuje všetky potrebné práva od držiteľov hudobných práv (ako sú nahrávacie spoločnosti, hudobní vydavatelia a lokálne spoločnosti). Na Slovensku však musíte získať jednu dodatočnú hudobnú licenciu - „za použitie predmetu ochrany technickým predvedením a verejným prenosom v prevádzkarňach alebo v iných priestoroch prostredníctvom technického zariadenia.“, s vašou miestnou spoločnosťou, aby ste mohli produkt Soundtrack používať legálne. Musíte uzavrieť priamu licenciu na verejné výkony s miestnymi inkasnými spoločnosťami. Ak potrebujete viac informácií, obráťte sa na miestne spoločnosti SOZA alebo SLOVGRAM. Pozrite si tiež  Sadzobník odmien pre spoločnú správu

Hudba

Všetko, čo potrebujete vedieť o hudbe zahrnutej do Soundtracku.
Hudba v Soundtracku

Vaše predplatné na Soundtrack vám poskytuje prístup k najväčšiemu svetovému hudobnému katalógu, ktorý je licencovaný na podnikanie. Pomocou služby Soundtrack Your Brand môžete prehrávať hudbu dvoma spôsobmi:

 1. Vyberte si medzi stovkami Soundtrackov vytvorených a aktualizovaných hudobnými odborníkmi. Nájdete ich všetky na stránke objavovať hudbu (discover music).
 2. Vytvorte si vlastné Soundtracky na stránke vytvorenia (create music), buď výberom svojho jedinečného zvuku, žánru, tempa alebo pomocou zoznamu skladieb Spotify, aby ste pomocou nich vytvorili Soundtracky.

Do vášho konta môžete pridať ľubovoľný počet Soundtrackov.

Rozvrh

Prepínajte medzi Soundtrackmi po celý deň alebo naplánujte prehrávanie Soundtrackov v predstihu podľa rozvrhu. Táto možnosť sa nachádza v záložke vaša hudba (your music) na stránke vášho konta. Viac informácií nájdete tu.

Vaša hudba

Všetky Soundtracky, ktoré pridáte alebo vytvoríte, budú uložené pod vašou hudbou (your music). Pridaním hudby do svojho účtu je možné zahrnúť Soundtrack do hudobného rozvrhu. Vaša hudba bude k dispozícii aj v aplikácii Android a iOS Soundtrack Player a v aplikácii iOS Soundtrack Remote. Každý, kto má prístup k týmto aplikáciám (zariadenie, ktoré používate na prehrávanie alebo ovládanie hudby vo vašej lokalite), môže zmeniť hudbu na ktorýkoľvek Soundtrack uložený vo vašej hudbe.

Rozvrh hudby

Plánovaním vašej hudby počas celého dňa môžete doladiť zážitky zákazníkov. Napríklad majiteľ reštaurácie chce začať s relaxačnou atmosférou a zvýšiť tempo v čase, keď začína happy hour.

Plánovací nástroj pre hudobný rozrvrh vám umožní dokonale prispôsobiť hudbu. Mixujte ľubovoľné množstvo Soundtrackov na prispôsobenie hudby vašim potrebám. Pred vytvorením rozvrhu hudby musíte pridať všetky Soundtracky, ktoré chcete použiť do zložky vašej hudby na svojom účte.

3 tipy, ktoré je potrebné mať na pamäti pri vytváraní hodobného rozvrhu:

 • Nech dĺžka zoznamu skladieb odráža časový úsek, v ktorom ho naplánujete. Ak napríklad naplánujete zoznam skladieb s 30 skladbami počas štvorhodinového slotu, zažijete veľa opakovania skladieb.
 • Počas rovnakého časového úseku je možné naplánovať niekoľko Soundtrackov. Každá skladba z každého Soundtracku sa potom prehrá v náhodnom poradí.
 • Nástroj plánovania rozvrhu hudby vám umožňuje naplánovať hudbu na týždeň. Akonáhle sa prehrá celý týždeň, začne sa prehrávať znova od pondelka. Ak chcete počas rôznych týždňov hrať inú hudbu, odporúčame vám vytvoriť viacero rozvrhov hudby na striedanie, medzi ktorými si potom viete na jeden klik zvoliť ten vhodný pre daný týždeň.

Krok za krokom

 1. Vytvorte hudobný rozvrh
  Prejdite na Vašu hudbu (your music) a kliknite na Rozvrhy (schedules). Kliknite na položku Vytvoriť rozvrh (Create schedule) a zadajte vášmu novému rozvrhu meno (Schedule name).
 2. Naplánujte si hudbu
  Vľavo od rozvrhu nájdete všetku hudbu, ktorú máte vo vašej hudbe. Pretiahnite jednu alebo viac Soundtrackov na deň a čas, kedy chcete hrať. Nezabudnite naplánovať hudbu tak, aby pokrývala vaše otváracie hodiny. Odstráňte Soundtrack z rozvrhu kliknutím na slot a potom na mínus (-) vedľa názvu Soundtracku.
 3. Uložte svoj rozvrh
  Nezabudnite uložiť (save) rozvrh a po dokončení stlačte tlačidlo zavrieť (close). Všetky vaše rozvrhy budú k dispozícii vo vašej hudbe (your music) pod záložkou rozvrhy (schedules).
 4. Zmeniť hudbu
  Vyberte rozvrh, ktorý sa má prehrávať vo vašich lokalitách. Kliknite na tlačidlo Prehrať (›) na rozvrhu a vyberte, kde všade chcete prehrávať rozvrh v prípade, že máte viac miest, kde sa Vaša hudba môže prehrávať.
Pamätajte na to, že hudba je vždy prehrávaná náhodne, takže ak používate jeden rozvrh na viacerých miestach, nemusí sa hrať v presne rovnakom poradí.

Napíšte nám

Inšpirujte sa z nášho blogu

Chcem vyskúšať zadarmo službu Soundtrack

Vyplňte Email, pošleme Vám informácie.

Neplatná emailová adresa.

Soundtrack poskytuje spoločnosť Soundtrack Your Brand®.
UMIO prináša hudbu, ktorá funguje v spolupráci so Soundtrack Your Brand.